Sık sorulan sorular

Norton Online Backup ücretsiz deneme sürümümün süresi bitmek üzere. Norton Online Backup programını kullanmaya nasıl devam edebilirim?

Norton Online Backup kullanmaya devam etmek için yıllık abonelik satın almalısınız.

Yıllık abonelik satın almak için

 1. Norton Online Backup programında oturum açın.
 2. Giriş sayfasında, sağ üst köşede Şimdi Satın Al seçeneğine tıklayın.

  Ücretsiz denemenizi ödenmiş yıllık aboneliğe dönüştürmenize olanak veren yeni bir sayfa görüntülenir.

 3. İşlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Ürün anahtarım çalışmazsa ne yapmalıyım?

Ürün anahtarınız çalışmazsa Norton Online Backup destek merkezine başvurun. Ürünün her sayfasının altında görünen Müşteri Desteği bağlantısına tıklayın.

Norton Online Backup programından Norton Destek sayfasına erişemezseniz, web tarayıcınızı açın ve aşağıdaki adresi yazın:

http://www.symantec.com/globalsupport

Not:

Destek seçenekleri dile veya ürüne göre farklılık gösterebilir.

Web sitesinin Destek bölümünde, sorununuzu en iyi şekilde açıklayan seçeneği tercih edin. Sonra ürününüzü seçin. Seçenekler listesinden, sorununuzu en iyi şekilde açıklayan öğeyi seçin. Hala çözemediğiniz bir sorunuz veya sorununuz varsa, ek sohbet, e-posta veya telefon desteği için Bize Ulaşın bağlantısını tıklayın.

Symantec Web sitesinde, müşteriler tarafından sıkça sorulan sorular ve bunların cevapları da yer alır.

Verilen çevrimiçi depolama alanımı aştım, ne yapmalıyım?

Verilen maksimum çevrimiçi depolama alanınıza yaklaştığınızdan, birkaç seçeneğe sahipsiniz. Aşağıdakilerden birini yapabilirsiniz:

Norton Online Backup ve Norton 360 veya Norton Security with Backup hesabı alanını birleştirebilir miyim?

Evet. Norton Online Backup programınızı ve Norton 360 veya Norton Security with Backup depolama alanınızı birleştirmek için Norton 360 ya da Norton Security with Backup ile kullandığınız aynı Norton hesabı kimlik bilgilerini kullanmanız gerekir. Depolama alanları otomatik olarak birleştirilir.

Not:

Yalnızca Norton 360 veya Norton Security with Backup ile yedeklenen verileri geri yükleyebilirsiniz. Norton Online Backup programını kullanarak Norton 360 veya Norton Security with Backup ile oluşturduğunuz yedekleme kümesinde başka değişiklikler yapamazsınız.

Verileri yeni bir bilgisayara nasıl geri yüklerim?

Verileri yeni bir bilgisayara geri yüklemek için, Norton Online Backup programını yeni bilgisayara yüklemeniz gerekir. Bkz: Norton Online Backup programına bilgisayar ekleme.

Yeni bilgisayarı Norton Online Backup hesabınıza ekledikten sonra, dosyaları yeni bilgisayara geri yükleyebilirsiniz.

Verileri yeni bilgisayara geri yüklemek için

 1. Norton Online Backup programında oturum açın.
 2. Giriş sayfasında, bir bilgisayarın resim simgesine karşılık gelen Dosya Eylemleri 'ne tıklayın ve ardından Dosyaları Geri Yükle 'ye seçin.
 3. Dosyaları Geri Yükleme sayfasında, seçenekleri Göster 'a tıklayın.
 4. Başkasına Geri Yükle bölümünde, Nereye açılır listesinden, verileri geri yüklemek istediğiniz bilgisayarı seçin.
 5. Geri yüklemek istediğiniz dosya veya klasörleri seçin.

  Dosyalara veya klasörlere gitmek için ağaç yapısını kullanabilir veya belirli dosya veya klasörleri arayabilirsiniz.

 6. Dosyaları Geri Yükle öğesine tıklayın.

Norton Online Backup programını varolan bir bilgisayara yeniden yükleyebilir miyim?

Norton Online Backup programını bir bilgisayara yeniden yüklemek için, Norton Online Backup hesabınızdan o bilgisayarı kaldırmanız gerekir. Bilgisayarı hesabınızdan kaldırdığınızda, Norton Online Backup programı o bilgisayardan otomatik olarak kaldırılır. Bkz: Norton Online Backup programından bilgisayar kaldırma.

Bilgisayarı kaldırdıktan sonra, bilgisayarı hesabınıza ekleyebilirsiniz. Bkz: Norton Online Backup programına bilgisayar ekleme.

Not:

Norton Online Backup hesabınızdan bir bilgisayarı kaldırdığınızda, Norton Online Backup, o bilgisayarla ilişkilendirilmiş verileri çevrimiçi depolama alanından kaldırır. Gelecekte bu bilgisayardan depolamış olduğunuz verileri alamazsınız.

Bir dosyayı yedeklemeden silmek veya hesabımda yer açmak istiyorum.

Bir dosyayı yedeklemenizden silmek ve gelecekteki yedeklemelerden dışlamak için iki adımı uygulamalısınız. Önce, dosyayı hesabınızdan temizlemelisiniz. Bkz: Dosyaları, Norton Online Backupprogramından kaldırma. Dosyayı temizledikten sonra, onu yedekleme kümenizden dışlamanız gerekir. Bkz: Dosya ve klasörleri Norton Online Backup dışında bırakma.

Tipik Norton Online Backup hata iletileri ve çözümler.

Yedekleme ve geri yükleme işlemi sırasındaki Norton Online Backup hataları ve bunların çözümleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki konuya gidin:

Bkz: Yaygın Norton Online Backup hataları.